توضیحات کامل :

پاورپوینت دیپلماسی عمومی چیست

 

پاورپوینت دیپلماسی عمومی چیست شامل 41 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

برای روشن تر شدن مفهوم دیپلماسی عمومی ابتدا باید مفهوم خود دیپلماسی به طور كلی بیشتر آشنا شویم. در همین زمینه مروری بر ادبیات روابط بین الملل و سیاست خارجی نشان دهنده تعاریف بسیار مختلفی است كه از این واژه به عمل آمده است. با مروری بر این تعاریف می‌توان این گونه بیان كرد كه دیپلماسی به عنوان فن اداره سیاست خارجی و یا تنظیم روابط بین الملل و حل و فصل اختلافات بین المللی از راه‌های مسالمت آمیز تعریف می‌شود كه در طول تاریخ و در اثر تحولات مربوط به جهانی شدن و گسترش حوزه ارتباطات، از حالت محدود و مخفی خود امروزه به صورت روندی آشكار و علنی درآمده است .

اداره مناسبات دولت‌های برخوردار از حاكمیت از طریق نمایندگان مجاز آنها تعریف دیگر از دیپلماسی است كه در دانشنامه روابط بین الملل از این مفهوم ارائه شده است. در این تعریف دیپلماسی در بهترین تعبیر با نحوه اجرای سیاست خارجی دولت‌ها در ارتباط است و علاوه بر یكی از مهم ترین ابزارهای اجرای این سیاست، چهار چوبی اساسی در اختیار دولت‌هاست تا در همه گونه فعالیت غیرقهرآمیز بین المللی مشاركت كنند .

بنابراین اگر دیپلماسی را هنر و فن اداره سیاست خارجی، تنظیم روابط بین المللی و حل و فصل اختلافات بین المللی از طریق شیوه‌های مسالمت آمیز تعریف كنیم می‌توانیم آن را دانش ارتباط میان سیاستمداران و سران كشورهای جهان نیز معنا كنیم. در همین راستا به سیاستمداری كه در كار دیپلماسی است، دیپلمات و كاری را كه به دیپلماسی وابسته است، دیپلماتیك می‌خوانند. اقناع مهم ترین ابزار یك دیپلماسی است .

در داشتن یك دیپلماسی موفق دیپلمات‌ها و سیاست گذاران خارجی یك دولت بایستی بتوانند افزون بر درك صحیح از منافع ملی و سلسله مراتب موجود میان این منافع از شیوه نحوه توزیع قدرت در نظام بین الملل، مقدورات و محذورات محیطی، شناخت جایگزین‌های مناسب برای حصول به اهداف مشخص شده، درك شرایط و مقتضیات محیطی و... شناخت دقیق و جامعی داشته باشد.

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

دیپلماسی و سیاست خارجی

دیپلماسی آشكار و یا علنی

دیپلماسی پیشگیرانه

بررسی مفهومی دیپلماسی خط دو

دیپلماسی عمومی

بررسی رابطه مفهومی دیپلماسی عمومی و قدرت نرم

بررسی رابطه مفهومی دیپلماسی عمومی و تبلیغات

بررسی رابطه مفهومی دیپلماسی عمومی و دیپلماسی فرهنگی

بررسی رابطه مفهومی دیپلماسی عمومی و جهانی شدن

بررسی رابطه مفهومی دیپلماسی عمومی و جنگ روانی

بررسی آثار دیپلماسی در روابط بین الملل

 

عنوان : دیپلماسی عمومی چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 41

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

دیپلماسی عمومی چیست