توضیحات کامل :

پاورپوینت ژئوپولیتیک چیست

 

پاورپوینت ژئوپولیتیک چیست شامل 36 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم سیاسی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

ژئوپولیتیک دارای نقش برجسته‌ای در روابط بین‌الملل و سیاست بین‌الملل است و از دو بخش «ژئو» به ‌معنای زمین و «پولیتیک» (سیاست) تشکیل ‌یافته است. دانشنامه‌ی سیاسی آشوری ژئوپولیتیک را «ترکیبی از جغرافیای سیاسی و علم سیاست»می‌داند. مراد از این واژه از نظر محمود طلوعی «رابطه‌ی بین منابع زیرزمینی و موقعیت جغرافیایی یک کشور با وضع و موقعیت سیاسی آن است

عباسعلی مهاجری ژئوپولیتیک (علم سیاست جغرافیایی) را «بررسی رابطه‌ی بین جغرافیا و سیاست، جغرافیای سیاسی (طراحی سیاست خارجی کشور با توجه به عوامل جغرافیایی و جمعیتی آن، نظریه‌ای که سیاست را وابسته به محیط می‌داند)، مطالعه‌ی نفوذ عوامل فیزیکی در مشی سیاسی و سیاست خارجی کشور» تعریف می‌کند.

به‌طور کلی ژئوپولیتیک از یک طرف علم سیاست جغرافیاست برای درک واقعیت‌های محیط جغرافیایی و عوامل جغرافیایی که بر سیاست‌های جهانی تأثیر می‌گذارد و آنها را متحول می‌کند و منافع ملی را تأمین یا حفظ می‌کند و از طرف دیگر اندیشه و تفکر انسان‌ها و نهادهای صاحب قدرت است که بر خط‌ مشی سیاست‌های ملی – منطقه‌ای و جهانی تأثیر می‌گذارند.

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

تاریخچه و اهمیت ژئوپولیتیک

جهان‌اندیشی ژئوپولیتیک

ویژگی‌ها و تحول نظری ژئوپولیتیک

موقعیت ژئوپولیتیک ایران

جهانی‌شدن و تحول مفهومی ژئوپولیتیک

نتیجه‌گیری

پایان

 

عنوان : ژئوپولیتیک چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 36

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

ژئوپولیتیک چیست